We can call you

: 0090 542 599 95 96

Obesity surgeon

Estetiginiz icin degil sagliginiz icin zayiflayin!

Obezite cerrahisi kiside kilo kaybında başarıyi, bu kilo kaybının uzun dönemde devam etmesini, şeker-tansiyon-karaciğer rahatsızlığı-uyku apnesi gibi ikincil rahatsızlıkların giderilmesini, enfarktüs ve inme riskinin azaltılmasıni, bazı kanserlere yakalanma olasılığının düşürülmesini ve sonuç olarak da en önemlisi; yaşamı uzatmak açısından en etkin tedavidir ve bu net biçimde kanıtlanmıştır.

Mide kucultme/obezite cerrahisi asiri sismanligin en kesin cozumudur fakat hastalarimizin farkinda olmasi gereken bir diger durum isin sadece ameliyatla bitmeyecegidir. Mide kucultme ameliyatindan sonra morbid obezler 1-1,5 yil icerisinde ciddi anlamda kilo verirler. Fakat burda amacimiz mide kucultme ameliyatindan sonra bu verdigimiz kilolari omur boyu ayni sekilde muhafaza etmektir. Bunun icin hastalarimiza cok onemli gorevler dusmektedir.

Hasta mide kucultme ameliyati sonrasinda kendisine sunulan diyet ve egzersiz protokollerine uyum saglamali ve yasami boyunca surecek bazi yasam tarzi degisikliklerinde istekli olmalidir. Ayrica kisinin ileri bir psikiyatrik hastaligi olmamasida bu konuda onem tasir.

Bu ameliyatn muhtemel yan etkileri ve riskleri hasta tarafindan cok iyi anlasilmalidir.

Mide kucultme ameliyati genel anestezi altinda birkac saat suren bir ameliyattir ve kisinin bu ameliyata mani bir kalp, akciger hastaligi yada baska ciddi bir kronik hastalik bulunmamalidir. Ameliyattan once bu konuyla alakali A’dan Z’ye tum tetkikler yapilmaktadir.

Hangi hastalarin kilosunun mide kucultme ameliyatina uygun olduguna karar verebilmek icin tum dunyada vücut kitle indeksi (VKI) degerine bakilmaktadir.