We can call you

: 0090 542 599 95 96

breast enlargement

Meme buyutme ameliyatinda kucuk memeler silikon implant olarakda adlandirilan protezlerle veya yag enjesiyonu yapilarak istenilen buyukluge getirilir.

Göğüs büyütme operasyonu yaklasik 1.5 saat süren bir operasyondur ve genel anestezi altında yapılır. Hasta ameliyattan sonra 1 gece hastanede konaklar ve ertesi gün taburcu edilebilir. Ameliyattan sonraki  bir kac gun hastanin dinlenmesi tavsiye edilir. 3 hafta süre ile ağır şeyler kaldırılmaması, yukarıya doğru uzanılmaması, kolların kaldırılmaması gerekir.

Meme büyütme hangi durumlarda yapılır?

Memelerinin küçük olduğunu düşünen kadınlarda vücut hatlarındaki orantısızlığı, özellikle kalça-göğüs oranını düzeltmek için,

Gebelik sonrası meme hacmindeki kaybı düzeltmek için yada sarkmalari toparlamak icin. Bu gibi durumlarda meme diklestirme ameliyatıda ilaveten yapilabilinir.

Iki meme arasindaki simetrinin sağlanması için,

Meme kanserinden sonra olusan durumlarda veya dogustan tamamen memenin olmamasi durumunda memeyi yeniden oluşturmak için,

Onceden yerlestirilmis meme implantlarının eskimesi, özelliğini kaybetmesi veya o bölgede bir sıkıntı yaratması nedeniyle değiştirilmesi gerektiği icin.

Meme protez tipleri

  • Damla ( anatomik ) protez
  • Yuvarlak protez

Damla ve yuvarlak protezin arasindaki fark damla (Anatomik) protezin memenin şekline daha çok benzemesidir bu yuzden anatomik diye adlandirilir.

Meme büyütme ameliyatında kullanılan protezler güvenli midir?

En son olarak FDA yoğun klinik çalışmalar sonrasında silikon içeren meme implantlarının herhangi bir hastalığa ya da kansere yol açmadığını tespit etmiştir. 17 Kasım 2006 itibari ile her türlü estetik girişimde kullanılabileceğini tüm dünyaya duyurup kullanımını serbest bırakması da meme büyütme yaptırmak isteyen hastaların silikon implantlara karşı olan ön yargılarının ortadan kalkmasına sebep olmuştur.

Meme protezi olan hastalarda mamografi yerine meme ultrasonografisi ve manyetik rezonans görüntüleme ile de meme dokusu incelene bilmekte ve şüpheli lezyon varsa saptanabilmektedir. Günümüzde meme protezi olan bayan sayısı arttığından bazı radyoloji merkezlerinde silikonlu memelere de mammografi uygulanabilmektedir.

Meme silikonuna karşı alerji olur mu?

Göğüs silikonu, cilalar, güneş ve el kremleri, ter önleyici deodorantlar, sabunlar, işlenmiş gıdalar, su geçirmez kaplamalar ve çiklet gibi günlük hayatta kullandığımız birçok maddenin içerisinde bulunmaktadır. Kozmetik ve gıda sanayisinde çok kullanılan bir maddedir.Meme silikonu vücuda karşı en fazla uyum sağlayan maddelerden biridir. Bu yüzden bu maddeye karşı alerji son derece nadir görülebilecek bir durumdur.

Meme protezi hangi bölgeden yerleştirilir?

Meme buyutme ameliyatinda protez koltuk altindan, meme basi ve cevresinden ve meme altindan yerlestirilebilmektedir. Her farkli bolgenin kendine gore avantajlari vardir. Protezin meme basindan yerlestirilmesi durumunda sut kanallarinin teknik olarak kesilmesi gerekebilir. Meme alti kesisinde ise meme bezine ve sut kanallarina hicbir zarar gelmedigi gibi, meme altinda belli belirsiz bir iz ile iyilesme gosterir. Koltuk alti kesisinde ise meme uzerinde hicbir iz olusmaz ve protez koltuk altindan endoskopik olarak yerlestirilir. Bu ameliyatta meme bezinin altinda yada gogus kasinin altinda bir cep hazirlanmakta ve protez bu cebin icerisine hassas bir sekilde yerlestirilmektedir.

Meme büyütme ameliyatından sonra bebek emzirilir mi?

Evet, meme buyutme ameliyatindan sonra bebek emzirilir. Bu ameliyatta protez meme dokusunun altina yerlestirildigi icin, sut kanallarina zarar vermez ve bir baglantisi yoktur.