We can call you

: 0090 542 599 95 96

PRP (Platelet Rich Plasma)

PRP sac ekiminden cilt güzelliğine kadar bir çok alanda kullanılan etkili bir tedavidir. Bu tedavi, saç dökülmesini engellemenin yanı sıra; saç ekimi sonrasında ekilen yeni kökleri de besleyerek, yeni yerlerine adapte olmalarını sağlar.

İngilizce “Platelet Rich Plasma” anlamına gelen PRP, Türkçede “Trombositten Zengin Plazma” anlamına gelmektedir.

PRP ile kandaki trombosit miktarı doğal yollarla artırılir ve kanın iyileştirme, dolayısıyla hücre yenilenme hızını artirir.

Prp uygulaması, saç dökülmesi yaşayan kişilerde, saçını dolgunlaştırmak isteyen kişilerde, saç ekimi öncesi ya da sonrasında uygulanabilmektedir. Aynı zamanda saç ekimi operasyonu esnasında yapılan “PRP Destekli FUE Saç Ekimi ” operasyonuda guzel sonuclar vermektedir.

Bu islem icin hastadan 1 tüp kan alınır. Alınan kan özel santirifüj cihazına yerleştirilerek 15 – 20 dakika boyunca 1 veya 2 kez işleme tabi tutulur. Kişinin kendi kanının trombositleri ayrıştırılarak zengin PRP plazması elde edilir ve bu plazma sac cildine agrisiz bir sekilde enjekte edilir.

PRP’nin enjekte edildiği bölgede, sanki acil tedavi edilmesi gereken bir yara varmış hissiyatı oluşur. Bu durum ile harekete geçen vücut, hücrelerini yenilemeye başlar. Cilde uygulandığında hücrelerin yenilenmesini sağlayan bu yöntem, saç köklerine uygulandığında saçın hızlı ve etkin bir şekilde beslenmesini ve güçlenmesini sağlar. İşte bu, vücudun kendi kendini iyileştirme ve yenileme sürecidir.”

PRP tedavisinde kalici sonuc elde edebilmek icin bu islem en az 6-8 seans uygulanmalidir ve bu islemde kaliteli kit (tup) kullanimi basari oranini yukseltmektedir.